Детето, което почина в Пловдив, е било лекувано и излекувано от вторичен сифилис в Германия. Това заяви директорът на МБАЛ "Свети Мина" д-р Георги Йорданов.
Лекарят обясни, че болестта е наследена от майката. Това е пишело в документите, които са били представени в последствие. Родителите на детето са в затвор в Германия и то е било отглеждано от роднини на бащата. Върнато е в България с временен паспорт. Близките смятат, че именно това е причина лекарите да не приемат момченцето за лечение.
"След като отказват да го приемат в Университетска болница, по думите им, те взимат акта на раждане на детето на братовчеда и пробват в нашата болница", каза директорът на МБАЛ „Свети Мина" в Пловдив.
Никой от медицинския персонал не се е усъмнил в достоверността на този документ, добави лекарят. Близките на детето са обяснили, че в Университетска болница нямат легла, затова идват в „Свети Мина". Според директора на лечебното заведение, най-вероятно те не са били приети заради проблема с документите, ако това действително е така, и чак тогава са решили да опитат и при тях. Детето е прието в тежко състояние и е починало след два часа.
Няма забрана в болниците в Пловдив да бъдат приемани временно пребиваващи у нас граждани, категоричен е д-р Йорданов. По думите му, прием на временно пребиваващи и постоянно пребиваващи в тяхната болница се осъществява и в момента. Няма нова разпоредба този прием да е забранен.
-----------------------------------------------------------------
ПАРФЮМ Burberry Body EDP 60мл за жени ПРОМО ЦЕНА 30лв

1 коментара:
това е ужас, българските лекари се превърнаха в търговци, те виждат живота на едно дете като търговска сделка с печалба или загуба. браво на българските лекари търговци
Публикуване на коментар