Дядо проси и обира шофьори по магистрала "Струма"

събота, 23 ноември 2013 г.

Share this history on :

Възрастен мъж на патерици обикаля трасето на автомагистрала Струма и се възползва от милосърдието на преминаващите.

Старецът проси, обира автомобилите или размахва юмруци срещу шофьорите, ако не успее да предизвика тяхното милосърдие, предупреждава struma.com

На пръв поглед, неговата немощ бие на очи, но се оказа, че мъжът не е толкова слаб, колкото самият той се опитва да внуши. Всеки, който пътува по международния път Е-79 може да срещне човека, който снове предимно в отсечката между Перник и Дупница – една от най-натоварените пътни артерии в страната.

Със сключени в молитва ръце, подпрян на двете си патерици, с липсваща обувка на десния крак, старецът предизвика съжалението на пътниците. Разказът му към онези, у които е успял да разпали човещината заради болнавия си вид, е кратък и традиционен за просещите -

 

излиза от болница, иска да се прибере, няма пари за автобус. И бързо се шмугва в колата.

 

Почти винаги се качва на задната седалка. Разказва една и съща история – излизал от болницата, защото бил премръзнал, а „некадърните доктори" му отрязали пръстите на десния крак. Живеел в Перник, имал дъщеря в Дупница.

 

Моли за пари, за съжаление и милостиня. Докато тече разговорът, старецът се озърта около себе си.

 

Не подбира вещите и предметите, които попадат пред очите му. С учудваща бързина и ловкост, прибира под шубата всичко, което се намира в задната част на колата. Става агресивен, ако чуе забележка или отказ да го финансират. Гневът го завладява лесно и бързо, размахва юмруци, заплашва със саморазправа. Случвало се е в изблик на яд, да тикне пред лицето на шофьора червена книжка, за да покаже „че е голям човек – комунист".

 

Повече от две години мъжът обикаля по трасето на международен път Е-79.

 

 Пътуващите редовно по участъка шофьори твърдят, че старецът стои на пост почти ежедневно, като „стоянката му" преди обед е в посока Дупница, а след обяд в посока Перник.

В полицията не знаят за проблемите с него. До момента няма подадени сигнали и жалби.

1 коментара:

Анонимен каза...

какво да прави стареца с тази пенсия която му дават богатите български политици

Публикуване на коментар