БНТ се отказа от "Евровизия"

петък, 22 ноември 2013 г.

Share this history on :
Българската национална телевизия няма да участва в песенния конкурс на "Евровизия 2014".
Водена от желанието да популяризира българската песен и българските изпълнители, вече 9 години медията изпраща представители в престижния конкурс. За своето присъствие на европейската сцена, БНТ е длъжна да заплати такса за участие, която за последната година се е повишила 100%, спрямо 2005-та /годината на първото участие/.
Към тази такса влизат и разходите по вътрешната селекция и избор на участник, презентиране на българската песен пред европейската публика и всички услуги и ефекти по време на провеждането на конкурса.
С оглед разходите по този проект и предстоящото намаляване на бюджета на БНТ за следващата година, отказът от "Евровизия" ще е първата стъпка  от финансовите ограничения, които телевизията трябва да предприеме.
Най-големият успех за България в песенния конкурс на "Евровизия" е през 2007 година - на финала в Хелзинки, когато Елица Тодорова и Стоян Янкулов се класираха на 5-то място с песента „Вода".

1 коментара:

Анонимен каза...

СУПЕР !!! БРАВО !!!

Публикуване на коментар