Държавните субсидии на партиите да се орежат с 8 млн. лева годишно, което е около 20% от тях. Такова предложение към бюджет 2014 е внесъл левият депутат Георги Кадиев. "Ще отрежем субсидиите", потвърждава пред "24 часа" зам.-шефът на Народното събрание Мая Манолова.
Ако се приеме допълнението "Кадиев", ГЕРБ ще загуби 2,2 млн. лева догодина, а БСП - 1,8 млн. лева. ДПС ще има с 800 000 лева по-малко, а "Атака" губи 500 000 лева.
"Ощетени" са още 4 партии, взели над 1% на последния вот.
Икономията ще се постигне чрез следната формула - получилите 1% на последните избори за Народно събрание ще разполагат с по 6, вместо сегашните 12 лева на глас, като парламентарните ще запазят 45-те хиляди лева, които им се полагат на депутатски мандат, обяснява вносителят.
Допълнението "Кадиев" влиза в бюджетната комисия още другата седмица. "Ще изчисляваме с колко точно да свием субсидиите. Има варианти", обяснява Манолова.
Неофициално от мнозинството споделят, че орязването може да е по-малко - в диапазона между 6 и 11 лева на глас.
-----------------------------------------------------------------
ПАРФЮМ Burberry Body EDP 60мл за жени ПРОМО ЦЕНА 30лв

1 коментара:
защо 20 ,100 трябва
Публикуване на коментар