Глобиха кмета на Пловдив, движил се към София със 160 км/час

петък, 20 февруари 2015 г.

Share this history on :
Районният съд в Пазарджик потвърди глоба от 50лв. наложена на кмета на Пловдив Иван Тотев, с електронен фиш, за движение с превишена скорост на общински автомобил. Лек автомобил БМВ, собственост на община Пловдив, бил засечен от стационарна камера на автомагистрала " Тракия", край Пазарджик, да се движи към София със 160 км/час. Заснемането на нарушението е станало през август, м.г., в участък , където пределно допустимата скорост е 140 км/час.
След изпращането на постановлението до Иван Тотев, като юридическо лице представляващо собственика на автомобила, той обжалва електронния фиш с мотив, че е незаконосъобразен. Пред съда обаче не са представени доказателства кой е бил зад волана на автомобила, нито пък представител на пловдивския кмет или общината присъства на съдебното заседание. Запознати коментираха, че  кметът Тотев  не  е бил зад волана на служебния автомобил. Той обаче ще плати глобата на служител, който се е правил на състезател по автомагистрала " Тракия".

3 коментара:

Анонимен каза...

Добър пример браво на органите.

Анонимен каза...

Кметът от коя партия е ?

Анонимен каза...

GOLYAMA RABOTA TOY GI E OKRAL OT DIRJAVATA

Публикуване на коментар