Предложеното решение за 16 милиарда лева заем е добро, защото това е моделът, който се използва във всички напреднали страни. Погрешен и манипулативен е коментарът, че това е изцяло нов заем. Има стари задължения, които подлежат на рефинансиране. Те са 12 милиарда лева. Всъщност 4 милиарда лева от новия дълг ще останат за покриване на други нужди в бюджета. Това каза на пресконференция в Пловдив Радан Кънев от Реформаторския блок.
Партията му ще иска ясна план-сметка за изразходването на тези 4 милиарда лева. Кънев критикува финансовия министър Владислав Горанов за това, че неумело е поднесъл информацията за дълга. "Ние обаче няма да настояваме Горанов да понесе персонална отговорност. Решението за отлагане на гласуването за заема е добро. Това е възможност диалога в обществото, макар и малко позакъснял, да се проведе. Заемът ще елиминира нестабилността и хаоса в изплащането на съществуващите дългове, защото обединява в общо всички задължения и лихви", коментира още Радан Кънев. Той беше в Пловдив за учредяването на Реформаторски бизнес клуб.

5 коментара:
bez bg referendum nema da ima nikakav zaem. :)))) a predi referenduma pismeno i personalno premiera da osvedomi podrobno bg glasopodavateli s pisma na tehnite post adresi za kakvo s kakva tsel iska zaem, kolko e lihvata, koi sa bankite, koi ste plasta zaema, na kakvi mesechni vnoski, kolko vreme, koi sa garantite za zaema? pa setne da chaka otgovorite pisma na bg glasopodavateli po bg post...da chete i da informira bg medii za rezultata. :))))
ГЕРБ са българоубийци ! Факт !
Всеки път, когато тази антибългарска и антидемократична партия дойде на власт над етническите българи започва ГЕНОЦИД.
ГЕРБ са слуги на Запада !
ГЕРБ са слуги на Новия световен ред, който иска да затрие българите като етнос и да превърне България в циганска държава.
Днес ГЕРБ са замислили няколко пъклени плана. Чрез уж безплатното саниране на домовете на българите ще вкарат хората в капан..
Безплатно е само сиренцето в капана за мишки !
Българино, не бъди мишка !
Хора, хайде да се заемем да организираме протест и да махнем тези продажни Тикви, Цвъкита, Цеци и други крадци от изпълнителната власт! Какво още да чакаме да ни се случи? Виждате ли, какво пак се прави? Отвличат ни вниманието с протести на поредните платени идиоти. И ще ги отразят, като мнение на народа ни! Срам! А ние мълчим и чакаме идиотите пак да ни окрадат и излъжат! Горанов пак плаши с Гърция! Наглеци, плаши ги народа, знаят какво ще им се случи!
Призовавам хората да обявят в медии,форуми , социална мрежа
ден за протест и да блокират парламента в деня на гласуване на дълга.
Да искат ОСТАВКА на правителството!
Това е!
Иначе се обричате на мизерия и с тези дългове, които ще Ви бъдат стоварени
Радан, искаме промяна, а не подмяна. Реформи мило момче. Без реформи не става. Иван Костов хубаво направи през 1999 г. Уволни всички по-стари кадри и на тяхно място назначи всички млади т.е. не той, а предложението беше от него, а изпълнението от СДС-управители на фирми, директори...26 години се въртим в един и същи кръг, като пумпали и никакви промени. Която партия дойде на власт сменя по върховете, а надолууууууууу. Карай да върви, важното е вие да сте добре, че да не мислим и вас хахахахахаха По-смело действайте. Нашите хора са навън, нас това не ни касае, но не е хубаво. Бяха на 24-25 г. с чакането станаха на 31 г. и вече не ги искат на работа никъде в кърджали. И аз не мога да си обясня, защо?. Пипайте смело с Герб...Ти си с еврейски корени. Аз съм омъжена в кж, но много добре съм запозната с евреите, страхотно хубав народ сте...Затова давайте с пълен газззз
Публикуване на коментар