Огромен кратер на улица погълна кола и шофьор посред нощ

вторник, 24 февруари 2015 г.

Share this history on :
Шофьор оцеля по чудо след падане в огромна дупка заедно с колата си. Огромният кратер се отворил посред нощ на улица в Лом и погълнал лекия му автомобил. Късният час спаси и други пътници от опасни инциденти по пропадналата улица, убеден е мъжът. Асфалтът на улица "Шести септември" се срутил в отворилата се под него пропаст към 2.30 часа на 22 февруари. По това време по шосето до Централните гробища минавал с "Фиат стило" 43 годишният Ивайло Ангелов. Мъжът е управител на транспортна фирма и се прибирал от пътуване в чужбина, съобщава "Труд". "Идвах си от Холандия, откъдето внасяме цветя. Пътувах с личния си автомобил към дома си, когато улицата пред мен изведнъж пропадна и колата полетя надолу!", разказа мъжът. В последния момент шофьорът успял да извие волана и "Фиатът" хлътнал в дупката на една страна. "Изпаднах в шок! Разнесе се гръм и трясък, пропаднах в тъмница и не знаех какво става!", спомня си той. Чак когато се съвзел той успял да излезе от потрошения автомобил и извикал на помощ полиция и приятели. Полицаите дълго се суетели около зейналата пропаст с дължина 5 м и дълбочина 2 и се чудели как човекът е оцелял. След като извадили колата полицията отцепила района с предпазни ленти и затворила пропадналия участък. На сутринта служители на ВИК и специалисти от общината огледали мястото на произшествието. Според експертите пропадането е станало заради теч на водопровод. Най-вероятно водата от спукана тръба се е изливала месеци, а може би и години наред, докато под пътя зейнал огромен тунел. ВИК вече е започнало запълване на кратера, но няколкото камиони с пясък едва са покрили дъното на грамадната пропаст. Рухналата улица вече трети ден е затворена. "Ще съдя виновниците за катастрофата, някой можеше да загуби и живота си. С адвоката ми ще уточним към кого ще адресираме иска - към общината или ВИК!", заяви преживелият кошмарния инцидент мъж.

0 коментара:

Публикуване на коментар