Размерът на индивидуалната пенсия ще бъде отчетен при определянето на великденската добавка, която ще се финансира за сметка на правителството. Това каза пред журналисти финансовият министър Владислав Горанов. По думите му това е подход, който е ползван и при други подобни ситуации.
3 коментара:
почерпете с по една чорбица гладните пенсионери да се радват, брава на поравителството
ДО 14:52 ЕЕЕЕЕЕ КАТО ИМА ЗЛЕ КАТО НЯМА ПАК ЗЛЕЕ КАЛПАВ НАРОД СМЕ И ТОВА Е
Всичко е много объркано в тая пусна държавица. Има пенсионери с малки пенсии, но децата им са бизнесмени, адвокати, съдии, прокурори, полицаи...пффф, омръзна ми да обяснявам.. и обратно има хора, които са с високи пенсии, но с тези пенсии издържат семейства. Бойко поне е запознат със системата на полицията и пожарната. Ние жените не знаем празници...работеха навремето по 24 часа и почиваха по 12 часа. Първият ден на работа, след това на синовалите..върнат от работа-спане и на другия ден пак на работа. Добре че са издръжливи. Един ден нямаха болничен лист. Само по 14 дена на морето заедно и така с години. Аз си зная как съм изгледала децата си сама без ничия помощ. На работа, след работа-вземане от ясли,детски градини...и така до 12 клас...И сега на някои им се виждат много парите. Получаваха не можем да се оплачем, но след предварително пенсиониране, на кого да се оплачем. Почнаха работа като пазачи. Не им даваха с месеци заплати. Накрая се принуждаваха и напускаха.. и на друго място, същото и там. Така продължи цели осем години...Сега съжаляват, че след пенсиониране не са заминали на запад. Сега теглим, но кой го интересува. Не сме само ние от системата...Обидно ни става, като чета 10% ще удържат от ...Много са бабите, които ги поддържат заможните деца. От опит го зная. Х също поддържаше майка ми, защото пенсията й беше през Татово време 147, падна през Костово време на 47 лева...Погледнете нещата и ги огледайте от всяка страна. Добре, че е съпругът ми. Иначе от глад умираме аз и децата ни. Няма и няма работа за тях. А за отидеш на запад трябват не малко пари. Няма гаранция..за постоянна работа. Има работа на запад почасово, временна.. Работиш 10 дни и 20 дни почиваш. С парите спечелени почваш да харчиш и така си на О. От страни много лесно се правят сметки. Не сме нито за 40, нито за 20 лева, а неправдите ни дразнят. Но нищо не може да се направи. Щом горе решават, нека си решават. Това което ви пиша е едно към едно..
Публикуване на коментар