Ново двайсет: Филмът "Дякон Левски" бил политическа поръчка на ДПС

събота, 21 февруари 2015 г.

Share this history on :
Жестока полемика за филма "Дякон Левски" на режисьора Максим Генчев се разигра  в студиото на Люба Кулезич по Нова тв.
Журналистът Росен Янков, автор на книгата "Предателите на Левски", твърди, че филмът е политическа поръчка на ДПС и е следствие на целувката между Лютви Местан и Сегей Станишев на Орлов мост.
"Той е направен в стилистиката на турските филми. Спонсориран е с пари от Близкия Изток и това не е случайно. Дяконът трябва да бъде принизен. Има фраза, че българите са си присвоили 3000 училища. Фраза, която съм чувал и от Местан. Филмът е сниман за българските турци, това е мое тълкуване", каза още Янков.
Той подкрепи странната си теза, с обяснението си, че спонсор на филма е пластичният хирург Златина Филипова, която работела "някъде в Абу Даби".
Историкът Пламен Митев пък определи лентата като естествен завършек на всичко което се случва през последните 25 години.
"Продуцентът заяви, че не се интересува от историята. Това е продукт, в който липсва историята като наука, но трябва да има граници и морал. Има грешки и фалшификации, които не могат да бъдат простени", заяви той.
"Творецът има право на мнение, но и зрителите имат същото право. Става въпрос за национален герой като Левски, а виждаме смесица между измишльотина и уестърн, със смешни сцени. Не е нормално през 19 век да се говори за европейски ценности. Явно Левски още тогава е осъзнавал, че трябва да влезем в ЕС и НАТО", заяви от своя страна лидерът на ВМРО Красимир Каракачанов.
Според него филмът се стреми да не засегне нито една страна - нито Гърция, нито Сърбия, нито Турция.
"Показват се някакви борби в Сърбия и Гърция, но зрителят така и не разбира за какво е тази борба. Направено е да няма сърдити", допълни Каракачанов.
Христина Богданова, потомка на Левски, за пореден път изрази позицията, че е видяла пошлост в интерпретацията не само към Левски, но и към всички герои от тази епоха. По думите й те изглеждали като карикатури.

9 коментара:

Анонимен каза...

Ами то истините излизат наяве все някой ден. Изобщо не изключвам факта, че това може да е истина, че наистина не са му били много чисти нещата. Може и да греша, разбира се... Скоро четох една книга за Левски, в която го описваха по подобен начин. Оказва се, че и той като всички хора е имал грехове. Лошото е само, че променят историята, а държава без история е като дърво без листа.

Анонимен каза...

ПРИ СЛЕДВАЩАТА ЦЕЛУВКА НА МЕСТАН И СТАНИШЕВ СЕ ОЧАКВА ДА ВЪЗКРЪСНЕ ТОДОР ЖИВКОВ

Анонимен каза...

detski film

Анонимен каза...

Толкова болни журналисти. Ако могат да се погледнат отстрани, ще се изсерат върху главите си в името на справедливостта. Тъпанари, Ислямска държава е платила филма.

Анонимен каза...

Толкова болни журналисти. Ако могат да се погледнат отстрани, ще се изсерат върху главите си в името на справедливостта. Тъпанари, Ислямска държава е платила филма.

Анонимен каза...

Е ЕДВА ЛИ Е НА ДПС, АКО БЕШЕ ТО АПОСОЛА' ТРЯБВАШЕ ДА ЗАКОЛИ И ЕДНО 12 ГОДИШНО МОМЧЕ ПРИ ЕДНА ОТ КРАЖБИТЕ, КОИТО ИЗВЪРШВА СЪС СВОЙ АВЕР.

Анонимен каза...

абе хора, като ви чета имам чувството, че лягате с дпс и ставате с дпсъъъъъ
кажете какво можете да направите през 21 век, хората това ги интересува, безработицата, махнете част от Университетите, създайте работни места, инвестиции, искаме в бг да има ред, законност, справедливост. Нито Левски, нито Тато ще дойдат при нас. Всеки ден четем във форумите за убийства, запалвания...Оправете си икономиката. Да, който е на работа може да мисли за Левски, за Тато, но не на всички им е до тях... Извинявам се, но гладен човек и жив дявол. Бог да ги прости и двамата. Дълбок поклон! А кой е дал парите, кой е направил филма, с чии средства, ама хич не ни вълнува........

Анонимен каза...

И партия ,,АТАКА,, е рожба на ДПС. Иначе как ще баламосват нас, простия народ, да се караме с комшиите?. Ние сами сме си виновни като им се връзваме на игрите на политиците.

Анонимен каза...

21:53
за жалост така е.

Публикуване на коментар