Двуметров смок мишкар нахапа жена докато подреждала чай да съхне

събота, 27 юни 2015 г.

Share this history on :
Двуметров смок мишкар впи зъби в крака на петдесетгодишна жена в родната къща в село Мулдава. Огромното влечуго изскочило от връзки с набран чай, който тя подреждала да съхне. Учителката Нериман Шабан изпаднала в шок, докато близките успеят да го отвият от нея. Жената колабирала, веднага е откарана в Спешна помощ, направили инжекция с противоотрова. "Беше истински кошмар, събраха се млади мъже светкавично, за да го намерят в шубраците около къщата, но нищо не откриха. Късмет е, че не е било отровна змия. Тези мишкари захапват толкова зловещо, защото имат остри зъби и ги забиват в мускула", разказват комшиите пред "Марица".
Имаме такива засечени из селото. Влизат в изоставени къщи или селскостопански постройки, дано да няма повече пострадали хора, коментира кметът на Мулдава Алиосман Топал. Възрастният баща на Нериман, дядо Шабан, още е в стрес от случилото се, допълни той.
Нериман живее в Браниполе, а в Мулдава се върнала, за да помогне на родителите си в приготвянето им за постъпване в болница. Тя обаче се озовала в здравното заведение преди тях.

1 коментара:

Анонимен каза...

Съжалявам за станалото с жената, дано се оправи бързо - по-скоро от стреса. Смоковете са безобидни, само раничката от ухапването им трябва добре да се обработи, защото все пак ядат мишки и други животинки. Само че тази снимка дето сте я публикували не е на смок, а на водна змия - най-плашливата и безобидна пълзяща твар, тя дори и зъби няма, души и нагълтва плячката си цяла - предимно жаби.

Публикуване на коментар