Близнашки: Приех да консултирам ДПС в името на конституцията

петък, 26 юни 2015 г.

Share this history on :
Разбира се, че не ме е предложило ДПС, това е част от идеологическата обработка на общественото мнение. Ще участвам в работата на конституционната комисия, защото вече съм дал дума. Това каза бившият служебен премиер проф. Георги Близнашки в сутрешния блок на БТВ. Обади ми се Четин Казак и ми предложи. Той е юрист и стар мой познайник. В името на конституцията приех. Това което правя е в защита на Конституцията, нейните ценности и принципи. Не става дума за политически ангажименти, не съм променил позициите си и това е добре известно в ДПС. Аз съм човек, който поема отговорност, знае какво прави и няма етнически предразсъдъци. Човек трябва да преглътне обидата в политиката, за да защити Конституцията от поругаване. Не съм се срещал с Лютви Местан, но бих изпил едно кафе с него, по примера на Бойко Борисов. Защо той да е по-гъвкав политик от мен?, попита Близнашки и допълни, че е широко скроен политик. Много груба обида ми нанесе Борислав Сандов от еколозите. Аз не се поддадох на натиск, въпреки, че бях заплашван. Протестът е свършил, напомни Близнашки. Той припомни, че е протестиращ срещу олигархията и овладяването й на властта. Протестирах и срещу Делян Пеевски, спомни си той. Винаги съм казвал, че проблемът не е в самата личност, а това, че беше злоупотребено с ДАНС, за да може той да влезе в него. Бяха готови на противоконституционни действия, за да превърнат ДАНС в политическа полиция.  Не го оневинявам, просто виждам малко по-далеч. Аз бях най-известната фигура на площада, Радан Кънев никой не го познаваше. Не съм предател на протеста, аз поех инициативата със събирането на подписите за референдум, припомни още бившият служебен премиер. Не познавам Делян Пеевски, не съм го виждал дори, не сме сядали заедно, увери Близнашки. Останах последователен от начало до край, категоричен е той. Същите хора, които сега ме критикуват не искат и паметника на цар Самуил. Това е моят паметник, защото аз лично реших той да е в сърцето на столицата, обяви проф. Близнашки. По повод обвиненията, че се е обърнал срещу собствения си министър Христо Иванов, който е правосъден министър, Близнашки каза: "Категорично той не е мое назначение. Президентът Роден Плевнелиев настоя той да поеме правосъдното министерство, въпреки моите резерви. Част от идеите му са противоконституционни и не бива да се допускат", разкри Близнашки.

5 коментара:

Анонимен каза...

Браво - ще живееш 100 години -знаеш какво да правиш, когато е нужно! Типичен Бай Ганьо !

Анонимен каза...

Близнашки се оказа един боклук.който за пари е готов на всичко. приел в името на един рязан............... безсрамник.предател

Анонимен каза...

ЕГАТИ НЯМА ПАРТИИ А ХОЛДИНГИ
А ХОРАТА СИ МЕСЛЯТ ЧЕ ЕДИ КОЙ СИ Е ОТ ЕДИ КОЙ СИ ПАРТИЯ
А ТЕ СА ОТ ЕДИН ХОЛДИНГ С ДЪЩЕРНИ ФИРМИ ЯЗЪК ЧЕ НЕ СТЕ ДАЛИ НА НЯКОЙ МЛАД ТОЛКОВА ЛИ НЯМАТЕ КАДРИ БЕ ДЕПЕСАРИ НАЛИ СЕ ФУКАХТЕ ЧЕ ИМАТЕ КАДРИ А ПОСЛЕ БЛИЗНАШКИ
НАЛИ ТОЙ БЕШЕ ПРОТИВ ВАС МИНАЛАТА ГОДИНА ВИ СВАЛИ ОТ ВЛАСТ И СЕГА ВАШИТЕ ХОРА СА БЕЗ РАБОТА
ЗАТОВА ДОБРЕ ПОМИСЛЕТЕ ОТ КОЯ ДЪЩЕРНА ФИРМА ЩЕ СТЕ ТОЕЗ ПАРТИЯ

Анонимен каза...

Научно е доказано ,че Левски е предаден и обесен ,за свята и чиста република от Българин .Какво друго очаквате от Близалката .Бил експерт, бил конституционалисти .Не е нищо друго освен Предател на род и родина и риба Рапан

Анонимен каза...

ПРЕДАТЕЛИТЕ СА ПРЕЗИРАНИ ДАЖЕ И ОТ ОНЕЗИ, НА КОИТО СЛУЖАТ.

Публикуване на коментар