Ако караме кола с газ и метан, сменяме талона до 1 март догодина

събота, 23 ноември 2013 г.

Share this history on :
Собствениците на коли, които се движат на метан и газ трябва да сменят в КАТ през следващите три месеца  регистрационния си талон. В него трябва да се отрази, че автомобилът се движи с два вида гориво.
 В противен случай ги чакат санкции в размер на няколко хиляди лева. Става въпрос за нормативно изискване, според което, ако караме кола, в която е монтирана допълнително газова уредба, независимо на пропан-бутан или метан, това трябва да бъде отразено в талона. По неофициални данни - става въпрос за около 1 млн. автомобила, защото администрацията няма пълни данни за колите с газова уредба. Освен това от 1 март влиза в сила нова наредба, според която поставянето на газова уредба е конструктивно изменение.
Според Закона за движение по пътищата, за всяко конструктивно изменение, което не е направено по установения ред, собственикът на колата ще бъде наказан с глоба от 2000 до 7000 лева.
Сега глобата не се налага, защото има гратисен период. Но от 1 март вече трябва да има пунктове, които да проверяват начина на поставяне на уредбата. Тя е еднократна и се очаква да струва около 50 лева.

1 коментара:

Анонимен каза...

пак измислиха как да съберат средства които да могат да крадат

Публикуване на коментар