Шест деца пострадаха след взрив на кило барут в дом

вторник, 23 юни 2015 г.

Share this history on :
Шест деца пострадаха при взрив в къща във Вършец, съобщиха от болницата в Монтана, цитирани от агенция „Фокус".
Децата са на възраст между шест и 10 години. Сред тях има четирима братя. Пострадалите са с изгаряния по тялото от 10 до 15%.
Две от децата са в по-тежко състояние, каза за БТА проф. Огнян Хаджийски - началник на Клиниката по изгаряния в болницата "Пирогов". Децата бяха докарани в лечебното заведение преди минути и се установи, че две от тях имат близо 20% изгаряния, уточни проф. Хаджийски. Те са в шок.
Децата са пострадали при взрив в дом в ромския кв. "Изток" във Вършец. Според полицията в дома е имало кутия с 1 кг барут.
В 12.20 ч. на телефон 112 е получен сигнал за „взрив на газова бутилка". Полицията е отишла на място и е установила, че става въпрос за кутия с килограм барут, съобщиха от областната дирекция на МВР в Монтана.
Разследва се как кутията е попаднала у децата.

0 коментара:

Публикуване на коментар