14-годишната Памела Панайотова, която изчезна на 4 май и бе обявена за издирване от близките си, е намерена жива и здрава след 46-дневно издирване, съобщава ексклузивно Блиц. Девойката, която е ученичка в спортното училище „Майор Атанас Узунов" в Русе с профил гребане, е била засечена съвсем случайно в Бургас, разкриват източници.
„Действително е установено момичето и то е в Бургас. Мисля, че беше в четвъртък вечерта, когато ми се обадиха и ми докладваха, че са го намерили", потвърди новината на Блиц шефът на русенската дирекция на полицията старши комисар Теодор Атанасов.
„От това, което знам към момента, мога да кажа, че поне засега няма данни за извършено престъпление спрямо Памела. Но по-подробно ще разберем какво точно се е случило и каква е причината за изчезването й, след като пристигне при нас. До момента не сме беседвали с нея и не знаем каква е нейната история", обясни още комисар Атанасов.
Той добави, че процедурата е такава, че 14-годишната девойка първо е трябвало да бъде транспортирана до Варна, след това да бъде закарана в разпределителния център в Горна Оряховица, а днес следобед се очаква да се прибере в Русе.
Както вече писахме, Памела Панайотова изчезна на 4 май, след като тръгнала за училище от дома си в русенския квартал „Чародейка". След като не се прибрала вечерта, на следващия ден баща й Велико Панайотов я обявил за издирване.
Бащата коментира, че тя се събирала с момче на 17-18 години на име Иван Сашев, който според него я е принудил да напусне дома си. От полицията в Русе отказаха да коментират на този етап дали Памела е била с това момче през всичките тези дни и има ли той нещо общо с изчезването й.
Въпросното момче е Иван Сашев. За него, след изчезването на щерка си, Панайотов бе споделил пред Блиц, че е лежало в Бойчиновци заради кражби, а също така, че и преди Памела е забягвала с него. „Хванали са ги със същото това момче, както се и очакваше. Той я накарал да задигне едни парички от майка ми, това от нея го разбрах. Цялата работа е тази и от там са се черпели. Към 3800 лева - жената си ги била затворила в някакъв буркан“, разкри пред наш репортер Велико. И добави, че това най-вероятно се е случило в някоя от съботите и неделите преди бягството, в които той и Памела са били в селото на бабата – Сваленик.
„Тя, майка ми, е на 82 години жената и на тези години не проверява всеки ден и затова не сме разбрали по-рано. Сега на мен ми е по-интересно друго – задържано ли е това момче и ако не е, защо?! Той един път, два пъти я отвлича… Или според мен под влиянието на наркотици я е убедил да избягат, а тя е непълнолетна! “, гневи се мъжът, но признава, че се е поуспокоил, след като разбрал, че дъщеря му е открита жива и здрава. „Видели са ги полицаи, съвсем случайно – бъркали са по контейнерите. Изхарчили са парите и вече е нямало накъде. Смятай докъде е стигнала…“, обяснява още бащата. И добавя, че в късния следобед ще ходи в полицията и се надява там да разбере повече за цялата 46-дневна одисея на щерка си.
„Действително е установено момичето и то е в Бургас. Мисля, че беше в четвъртък вечерта, когато ми се обадиха и ми докладваха, че са го намерили", потвърди новината на Блиц шефът на русенската дирекция на полицията старши комисар Теодор Атанасов.
„От това, което знам към момента, мога да кажа, че поне засега няма данни за извършено престъпление спрямо Памела. Но по-подробно ще разберем какво точно се е случило и каква е причината за изчезването й, след като пристигне при нас. До момента не сме беседвали с нея и не знаем каква е нейната история", обясни още комисар Атанасов.
Той добави, че процедурата е такава, че 14-годишната девойка първо е трябвало да бъде транспортирана до Варна, след това да бъде закарана в разпределителния център в Горна Оряховица, а днес следобед се очаква да се прибере в Русе.
Както вече писахме, Памела Панайотова изчезна на 4 май, след като тръгнала за училище от дома си в русенския квартал „Чародейка". След като не се прибрала вечерта, на следващия ден баща й Велико Панайотов я обявил за издирване.
Бащата коментира, че тя се събирала с момче на 17-18 години на име Иван Сашев, който според него я е принудил да напусне дома си. От полицията в Русе отказаха да коментират на този етап дали Памела е била с това момче през всичките тези дни и има ли той нещо общо с изчезването й.
Въпросното момче е Иван Сашев. За него, след изчезването на щерка си, Панайотов бе споделил пред Блиц, че е лежало в Бойчиновци заради кражби, а също така, че и преди Памела е забягвала с него. „Хванали са ги със същото това момче, както се и очакваше. Той я накарал да задигне едни парички от майка ми, това от нея го разбрах. Цялата работа е тази и от там са се черпели. Към 3800 лева - жената си ги била затворила в някакъв буркан“, разкри пред наш репортер Велико. И добави, че това най-вероятно се е случило в някоя от съботите и неделите преди бягството, в които той и Памела са били в селото на бабата – Сваленик.
„Тя, майка ми, е на 82 години жената и на тези години не проверява всеки ден и затова не сме разбрали по-рано. Сега на мен ми е по-интересно друго – задържано ли е това момче и ако не е, защо?! Той един път, два пъти я отвлича… Или според мен под влиянието на наркотици я е убедил да избягат, а тя е непълнолетна! “, гневи се мъжът, но признава, че се е поуспокоил, след като разбрал, че дъщеря му е открита жива и здрава. „Видели са ги полицаи, съвсем случайно – бъркали са по контейнерите. Изхарчили са парите и вече е нямало накъде. Смятай докъде е стигнала…“, обяснява още бащата. И добавя, че в късния следобед ще ходи в полицията и се надява там да разбере повече за цялата 46-дневна одисея на щерка си.

0 коментара:
Публикуване на коментар