Управителят на БНБ Иван Искров подаде оставка

вторник, 23 юни 2015 г.

Share this history on :
Управителят на БНБ Иван Искров е подал оставката си в парламента малко преди 13.00 часа, съобщиха от банката. Това става ден, след като финансовият министър Владислав Горанов заяви, че е получил обещание това да се случи тази седмица. Министърът само обясни, че това е станало в разговор между двамата, проведен „тази година". Очевидно обаче тази година е бил и понеделник, защото, според очевидци, Искров е бил посетен в сградата на БНБ от министър Горанов в понеделник. Разговорът им е бил кратък, на четири очи, и се предполага, че е обсъдено как да продължи процедурата за избор на наследник на Искров, ако оставката не се случи до седмица. Малко по-късно, пак според очевидци, в БНБ е дошъл и фаворитът на ГЕРБ Димитър Радев. По въпроса за това дали двамата са се срещнали в сградата има различни версии.
Едни източници твърдят, че това се е случило за кратко, а разговорът бил по общи теми. Други източници твърдят, че Радев е бил представен на служители на БНБ, а на него му е припомнено как изглежда импозантната сграда отвътре.
Дългото му колебание идвало от опасността, изборът на негов заместник да се проточи, през което време на върха на БНБ ще се създаде вакуум, какъвто и без това има, заради предсрочното отстраняване от длъжност на подуправителя Цветан Гунев.

1 коментара:

Анонимен каза...

Каква радост преживяват политици и министри , че как мъжки и доблестно е постъпил Искров.Но , ако всички бяхме отговорни и верни на род и родина ,не че трябва да се радваме че подал оставка , а трябваше до сега да е зад решетките и това би бил радост не на министри и депутати ,а на българския народ .Нема такава държава.

Публикуване на коментар