Борисов: Ще отрежем пари от магистрали и ще наливаме в здравеопазването

вторник, 23 юни 2015 г.

Share this history on :
В българското здравеопазване се наливат пари колкото за десет магистрали "Тракия," че и отгоре, а пак не стигат. Това заяви премиерът Бойко Борисов на форума "Здравната реформа: Бизнес диагноза", организиран от КРИБ. Той заяви, че в здравната система влизат близо 8 милиарда лева, а хората не са доволни от здравеопазването в България. Бих дал още 8 милиарда, защото от здравето няма по-важно, ако хората казват, че са доволни. Ще отрежем пари от магистрали и ще наливаме в здравеопазването, каза Борисов. Той подчерта, че се купува най-добрата апаратура, че имаме най-много скенери, а все има опашка и записване за скенери. Явно са необходими радикални реформи, след като се наливат толкова много пари, а няма реални резултати, каза премиерът. Борисов предупреди и представители на НЗОК да не си правят криви сметки, че в края на годината държавата няма да покрие дефицита в касата, както прави всяка година, предаде репортер на Novini.bg. Борисов заяви, че популизмът е като алкохола и в малки количества се препоръчва, но в големи дози води до тежък махмурлук и до смърт включително. Затова са необходими важни стъпки за да бъде извършена здравна реформа, каза Борисов. Владислав Горанов заяви, че системата на здравеопазването е в тежко финансово състояние. Има реален риск към края на годината здравната каса да изпита финансови затруднения Горанов заяви, че към края на годината се очаква недостигът на НЗОК да стигне до 200 милиона лева и обясни че здравната система е в състояние на свободно падане. Затова трябва да се предприемат спешни мерки, каза Горанов.

3 коментара:

Анонимен каза...

Тоя па се оля с неговите магистрали. Едно и също години наред магистрали, магистрали и пак магистрали, като че ли това е най-важното в държавата. Хората умират от болести и бедност, той мисли пак с кратуната си за комисионните които влачи от магистралите. Скоро ще си пътува сам по тях.

Анонимен каза...

ТИКВОЧА ВСЕ ЕДНО НА БАЩА СИ ПАРИТЕ ДАВА,ЦЪК ЦЪК ЦЪК КАК НЕ МУ ОМРЪЗВА ,ЧЕ Е СКУЧЕН И НИЩО НОВО МАГИСТРАЛИ ДРЪН ДРЪН

Анонимен каза...

ТАЯ БУДАЛА, СЕ НАСРА С ВЪЛНИСТИТЕ СИ ПИШМАН МАГИСТРАЛИ !

Публикуване на коментар